КултураКултура.Портал

Концертот „Патување низ Европа” вечерва на Скопско лето

Во рамки на 42. издание на манифестацијата „Скопско лето“ вечерва во Музеј на македонската борба ќе се одржи концертот „Патување низ Европа” на Марко Поп Ристов – виолина и Марија Вршкова – пијано.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close