0_Web_АктуелноКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Концерти, перформанси, презентација на стари занаети на 15. издание на „Звуците на чаршијата“

Во старото градско јадро на Старата скопска чаршија, од денеска до 17-ти септември ќе се одржи традиционалната манифестација „Звуците на чаршијата“, чија цел, веќе неколку години, е да ја заживее чаршијата преку концерти од сите жанрови, перформанси, фолклорни настапи, поезија, ликовни изложби и презентација на стари занаети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close