Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Концерт „Звукот на идната генерација“ во Филхармонија

Концертот „Звукот на идната генерација“ со студентите од државните факултети за музичка уметност ќе се одржи в четврток, во 20 часот во Филхармонија. Диригент е маестро Борјан Цанев, а на програмата се дела од Моцарт, Ботезини, Шосон, Сен-Санс, Розауро и Равел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close