Дописници МКДКултураКултура.Портал

Концерт за „Обоа и гитара“ вечерва во Кичево

Со почеток во 19 часот вечерва во Центарот за култура во Кичево ќе се одржи коцертот за „Обоа и гитара“ со солистите Јетмир Мехмеди и Вулнет Незири, кои ќе перформираат нумери од познати светски композитори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close