КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Концерт на Тони Китановски во Куршумли Ан

Во Куршумли Ан вечер со почеток во 20:00 часот ќе одржи концерт џез гитаристот Тони Китановски  заедно со  музичарите Асад Рашид, Техемана Скендеровска, Добрила Грашеска, Али Рашид, Виктор Филиповски, Хустреф Саид, Вилхен Мемедов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close