Дописници МКДКултураОпштински вести

Концерт на пијанистот Арда Мустафаоглу во Гевгелија

Младиот 19-годишен пијанист Арда Мустафаоглу од Скопје пред бројни љубители на музичката уметност во Гевгелија одржа солистички рецитал со кој ја плени публиката.

Back to top button
Close
Close