0_Македонија.ПорталДописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Концерт на Инва Мула и Генц Тукиќи вечерва на „Охридско лето“

Фестивалската програма на годинешното издание на „Охридско лето“ влегува во втората половина со концертот на албанската сопранистка Инва Мула, во пијано придружба на маестро Генц Тукиќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close