КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Концерт на хрватскиот ансамбл Трио Јонген на Скопско лето

Хрватскиот ансамбл  Трио Јонген  вечер ќе настапи во Музеј на македонска борба, како дел од програмата на 42. издание на Скопско лето. Изведувачи на концертот се Рената Пенезиќ на флејта, Жарко Перишиќ на фагот и Марина Матолиќ на пијано.

Back to top button
Close
Close