КултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштински вестиСкопје

Концерт на Филхармонија и „Архангел“ во Градскиот парк

Tрадиционално, во соработка со Град Скопје во понеделник вечер во Градскиот парк ќе се одржи концертот „Филхармонијата на отворено“, годинава посветен на музиката на еден од најзначајните македонски групи - „Архангел“, во оригинална и автентична оркестрација на Џијан Емин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close