Дописници МКДКултураОпштински вести

Концерт на Дац и Александар на „Велешко лето 2021“

Во рамките на програмата на „Велешко лето 2021“, што го организира Општина Велес, вечерва во 20:30 часот на сцената во амфитеатарот на Младинскиот парк концерт ќе одржат Дац и Александар. Влезот е бесплатен, а на концерот се одржува согласно протоколите за Ковид-19 и држаење на растојание меѓу публиката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close