КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Концерт на Бесиана Мехмеди, Алба Мучоли Дехири и Пранвера Хоџа во Софија

Во Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија денеска ќе се одржи концертот на Бесиана Мехмеди - мецосопран и пијанистките Алба Мучоли Дехири и Пранвера Хоџа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close