БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Компаниите што ја злоупотребиле државната помош немаат право да аплицираат за антикризните мерки

Компаниите што ги злоупотребија државните пари што им беа дадени како финансиска поддршка од Владата, нема да можат да аплицираат за антикризните мерки, категорични се министерот за финансии Фатмир Бесими и премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close