0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Компаниите може да аплицираат за февруарска помош за плати цел март

Компаниите нема да задоцнат со апликациите за финансиска поддршка за плати за февруари и ако законското решение биде изгласано наредните десет дена зашто аплицирањето за помошта овојпат не е до 10-ти во месецот, туку ќе биде цел март, рече денеска вицепремиерот, Фатмир Битиќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close