БизнисБизнис.Портал

Компанијата „Херц“ излегува од стечај, инвеститори вложуваат 4,2 милијарди долари

Два американски инвестициски фонда ќе купат мнозински удел во Херц Глобал Холдинг за 4,2 милијарди долари, според планот за преструктуирање кој треба да и овозможи на компанијата за изнајмување автомобили да излезе од стечај на почетокот или средината на летото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close