Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Коморски инвестициски форум: Транспортот на стоки мора да биде непречен, да се надминат застоите на германските гранични премини

Коморскиот инвестициски форум, како асоцијација на шесте комори од регионот на Западен Балкан, од кој дел е и Стопанската комора на Македонија, бара од германската Влада што побргу да се надминат застоите на германските гранични премини и да се гарантира непречен проток на стоки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close