БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Комората на извршители препорача времено деблокирање на сметките на граѓаните кои оствариле право на помош од 6.000 денари

Комората на извршители вчера издаде препорака до своите членови да вршат времено деблокирање на сметките на оние граѓани кои го оствариле правото на помош од 6.000 денари од четвртиот пакет економски мерки за справување со последиците од Ковид-19, а после подигнување на износот, да се спроведе повторно блокирање на сметката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close