Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Комитетот за спречување тортура предупредува на последиците од мерките за штедење во затворите

 Комитетот за спречување тортура (КПТ) на Советот на Европа денеска објави извештај за условите во европските затвори, загрижен поради негативните ефекти од претходните мерки за штедење во некои земји што може да доведат до уште поголеми кратења на буџетот, како резултат на долгорочните реперкусии на пандемијата со Ковид-19, јави дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close