Дописници СветСветСвет.Портал

Комитетот за правда на Сенатот ја поддржа Барет за нов член на Врховниот суд на САД 

Барет ја поддржаа сите 12 републиканци, членови на комитетот, демократите пак, кои бројат десет членови, го бојкотираат процесот и бараат номинација на нов член на Врховниот суд после претседателските избори.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close