Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Комитетот на министри на Советот на Европа потсети на руската незаконска анексија на Крим

Пред седум години Автономната Република Крим и градот Севастопол беа нелегално припоени кон Руската Федерација и почна воениот конфликт во источна Украина, изјави претседателот на Комитетот на Министрите на Советот на Европа, германскиот шеф на дипломатијата Хајко Мас, кој потсети на кршењето на меѓународното право со оваа анексија, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close