0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Комисија за заразни болести: Да останат на сила досегашните препораки за работењето на администрацијата и угостителите

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок даде препорака да останат на сила истите досегашни мерки за заштита од натамошно ширење на Ковид-19, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close