0_Македонија.ПорталПолитика

Комисијата за прашања на изборите и именувањата на пауза

Поради недоволно познавање на процедурите од страна на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во однос на изборот на судии на Уставен суд, беше побарана пауза од еден час на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата. Ова денеска за МИА го изјави претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата Костадин Костадинов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close