0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Комисијата за односи со верските заедници апелира за почитување на мерките при прославата на Велигден

Комисијата за односи со верските заедници и религиозните групи апелира до сите граѓани во текот на празничните денови дадената можност да прославуваат со олеснети рестриктивни мерки да ја разберат исклучиво низ призмата на зголемување на личната одговорност во примената на заштитните средства.

Back to top button
Close
Close