0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаСпорт

Комесарот на НБА: Нема да се туркаме преку ред за вакцинирање против Ковид-19

Кошаркарите во НБА лигата ќе чекаат во ред за вакцинирање против Ковид-19 и не доаѓа в предвид да се туркаме пред другите, порача денеска комесарот на Лигата, Адам Силвер, во пресрет на почетокот на новата сезона 2020/21.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close