Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

„Комерсант“: Русија ја пушта во оптек вакцината „Спутник лајт“

Одлуката за одобрување и воведување на вакцината „Спутник лајт“ се водеше од фактот дека првата компонента на стандардната вакцина е произведена во значително поголеми количества од втората доза, соопшти „Комерсант“, цитирајќи извори од владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close