БалканБалкан.ПорталДописници Свет

„Комерсант“: Посетата на Лавров е знак дека Москва сака да го зачува влијанието на Балканот

Со посетата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на Балканот, Москва се обидува да го зачува своето влијание во регионот, користејќи ги пред се посебните односи со Србија и Република Српска, пишува московскиот весник „Комерсант“.

Back to top button
Close
Close