0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Комеморација за Коби Брајант во „Стејплс Центар“

Во „Стејплс Центар“ во Лос Анџелес се оддржува комеморација во чест на Коби Брајант кој загина во трагичната хеликоптерска несреќа на 26 јануари во која животот го загубија уште осум лица, меѓу кои и неговата 13. годишна ќерка Џиана.

Лос Анџелес, 24 февруари 2020 (МИА) – Во „Стејплс Центар“ во Лос Анџелес се оддржува комеморација во чест на Коби Брајант кој загина во трагичната хеликоптерска несреќа на 26 јануари во која животот го загубија уште осум лица, меѓу кои и неговата 13. годишна ќерка Џиана.
Датумот е симболично одбран – 24-ка носеше Брајант на дресот во вториот дел од неговата дводецениска кариера во која остана верен на Лејкерси.
Голем дел од американските медиуми, како ЕСПН, вршат директен пренос од емотивното збогување со Брајант. сѓд/сд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close