0_Спорт.ПорталФудбал

Коман го постигна јубилејниот 500. гол за Баерн вреден трофеј во Лигата на шампионите

Фудбалерот од средниот ред на Баерн, Кингсли Коман го постигна победничкиот гол за баварскиот тим во синоќешното финалето на Лигата на шампионите со ПСЖ.

Лисабон, 24 август 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Баерн, Кингсли Коман го постигна победничкиот гол за баварскиот тим во синоќешното финалето на Лигата на шампионите со ПСЖ.

Ова беше јубилеен 500. гол за германскиот клуб на турнирот.

Само Реал Мадрид со 567 и Барселона со 517 погодоци, имаат постигнато повеќе голови од Баерн во Лигата на шампионите. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close