БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Колумна на фон дер Лајен и Схинас за АНА-МПА: Европа обединета против вирусот

ЕУ обезбеди вкупно 2,3 милијарди дози од вакцините за нејзините граѓани и за нејзините соседни земји. Ова беше правилниот пристап: да останеме обединети во нашата борба против вирусот и да работиме сите заедно, на европско ниво, за справување со вирусот што не познава граници, пишуваат претседателката и потпретседателот на Европската комисија Урсула фон дер Лајен и Маргаритис Схинас во нивната колумна за грчката новинска агенција АНА-МПА, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close