0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Колумбиецот Херера подготвен да игра за македонската фудбалска репрезентација

Колумбискиот дефанзивец со македонски пасош Себастијан Херера би можел да биде ново име во редовите на македонската фудбалска репрезентација за претстојните мартовските квалификации со кои започнува патот за пласман на Мундијалот во 2022 година во Катар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close