СветСвет.Портал

Колумбија: Два брода потонаа, најмалку 12 лица загинаа

Најмалку 12 лица, меѓу кои седум деца, загинаа откако два брода потонаа во близина на брегот на Колумбија, изјави денеска офицерот на колумбиските поморски сили, адмирал Хозе Давид Еспита.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close