0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветИнтервјуПолитика

Колоски за МИА: Со бојкот на пописот ќе се самоизбришеме од листата на народи, најдобар избор за сите нас е масовно да се попишеме

За Обединета македонска дијаспора, една од најактивните македонски организации во странство, најдобар избор за сите нас е масовно да се попишеме. Да докажеме дека не има во големи бројки, во и надвор од Македонија. Со бојкот, ние ќе се самоизбришеме од листата на народи, вели во интервјуто за МИА од Вашингтон, Мето Колоски, претседател на ОМД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close