0_Web_АктуелноИзбрано

Колку долго ќе трае дејството на вакцините против коронавирусот?

Вестите звучат оптимистички: кандидатите за вакцини, компаниите Модерна и БиоНТех / Фајзер, наводно, нудат 90 процентна заштита од Ковид-19, а вакцината од британско-шведскиот фармацевтски концерн АстраЗенека најмалку 70 проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close