0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Колку чини да се придобијат гледачите во Србија и регионот во сè поострата војна на операторите

Според извештајот на специјализираната веб-страница Спорт бизнис медиа, регионот на Балканот, што ги вклучува Србија, Хрватска, Словенија, БиХ и Црна Гора, е еден од најактивните во купувањето ТВ-права на спортски настани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close