Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Колективна изложба за крај на 11-тото издание на меѓународната ликовна колонија во Тетово

Со колективна изложба на дваесет и тројца уметници вечерва беше означен крајот на годинешното 11-тото издание на Меѓународната ликовна колонија во организација на националната установа „Уметничка Галерија“ од Тетово.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close