БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Колективен имунитет во Србија ако се вакцинираат 1.5 милиони жители, тврди српскиот епидемиолог Предраг Кон

Масовната имунизација на најмалку 1,5 милиони жители на Србија обезбедува колективен имунитет што ќе биде доволен за да се спречат епидемиските бранови на коронавирусот. Тоа го нагласи српскиот епидемиолог и член на кризниот штаб, Предраг Кон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close