0_Спорт.ПорталФудбал

Коларов стана играч на Интер

Дефанзивецот Александар Коларов се пресели во Интер. Ова е објавено на официјалната веб-страница на клубот. Претходно Коларов играше за Рома. Деталите за договорот не се соопштени.

Милано, 8 септември 2020 (МИА) – Дефанзивецот Александар Коларов се пресели во Интер. Ова е објавено на официјалната веб-страница на клубот. Претходно Коларов играше за Рома. Деталите за договорот не се соопштени.

Според италијанските медиуми, договорот бил потпишан според шемата „1 + 1“, а играчот ќе заработува 3,5 милиони евра годишно.

Триесет и четиригодишниот Србин минатата сезона одигра 42 натпревари за Рома и постигна седум голови и пет асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close