ЕвропаЕвропа.Портал

Колапс на германскиот извоз во Велика Британија

Германскиот извоз во Велика Британија, поради Брегзит, падна за речиси 30 отсто во јануари во споредба со декември минатата година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close