0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Кои се новите луѓе на чело на институциите на ЕУ

По тридневни маратонски и на моменти тензични преговори, шефовите на држави или влади на земјите членки на ЕУ, синоќа ги избраа новите први луѓе на водечките институции на Унијата.  

Back to top button
Close
Close