БалканБалкан.Портал

„Коха“: Сомнителен случај на коронавирусот во Приштина

Косовскиот весник „Коха“ вечерва објави дека во Клиниката за инфективни болести во Приштина е примен пациент, кој најверојатно е заразен со коронавирусот

Приштина, 8 февруари 2020 (МИА) – Косовскиот весник „Коха“ вечерва објави дека во Клиниката за инфективни болести во Приштина е примен пациент, кој најверојатно е заразен со коронавирусот.

Весникот наведе дека по повод случајот наскоро ќе се огласат и надлежните од Клиничкиот центар. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close