Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Коха јон: Критиките на Рама за недостигот на вакцини од ЕУ за Франција се опасен анти-ЕУ курс

„Последната беше за време на неговата посета во Турција и средбата со Реџеп Тајип Ердоган, како и по неговото пристигнување од Турција, во телевизиска емсија, ја нападна ЕУ нарекувајќи ја „неодговорна и цинична кон Албанија за да и помогне со вакцини против ковид“,пренесува весникот Коха јон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close