БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Коха јон: Грчки рибарски бродови почнаа да ловат во водите што ги прогласија за свои

Само еден ден откако прогласи проширување од 12 милји во Јонското Море, се чини дека Грција одлучи да не губи време почнувајќи со експлоатација на оваа област,наведува албанскиот весник Коха јон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close