ПолитикаПолитички партии

Коциќ: Со измени на Законот за лекови создадовме услови вакцината против Ковид-19 да пристигне во државата

Пратениците во Собранието вчера ги усвоија измените и дополнувањата на Законот за лековите и медицинските средства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close