Дописници МКДОпштински вести

Коцевски: Во последните месеци од 2020 во Велес повеќе се градело во споредба со претходните неколку години

Последниот четврт квартал во 2020 година капиталните расходи кои се однесуваат на средствата од буџетот што Општина Велес ги инвестирала во изградба на нова и обнова на постојната инфраструктура изнесуваат 89.827.615 денари што е за 21,15% повеќе од 2019 година кога инвестирала 70.831.387 и за 27,63% повеќе од 2018 година, кога  инвестирала 65.015.854 денари, информира на денешниот прес градоначалникот Аце Коцевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close