Дописници МКДОпштински вести

Коцевски апелира до велешани да не фрлаат неизгасната жар во новите подземни контејнери

Подземниот контејнер лоциран пред рампата на пругата кај мостот „Гемиџии“, еден од новите седум подземни контејнери во Велес кои беа поставени во функција овој месец, во изминативе денови веќе Гореше на двапати поради неизгасната жар, поради што мораа да интервенираат од ТППЕ Велес. Воедно штетата е голема затоа што се изгорени две внатрешни вреќи за одлагање на смет, од кои само една чини 400 евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close