0_Магазин.ПорталSvet.SlajderЗанимливостиСвет

Кобра гризна Британец кој прележал маларија, денга треска и Ковид-19

Јан Џоунс беше каснат од индиска кобра во регионот Џодпур во пустинската индиска држава и беше примен во болница во градот Џодпур, на околу 350 километри од регионалниот главен град Џајпур.

Back to top button
Close
Close