BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Koalicioni saudit ka shkatërruar gjashtë dronë të Hutëve

Një koalicion ndërkombëtar i udhëhequr nga Arabia Saudite, që merrë pjesë në luftën civile në Jemen, ka kapur dhe shkatërruar gjashtë dronë të ngarkuar me eksplozivë, theksoi televizioni shtetëror saudit, duke shpjeguar se dronët kanë qenë të lansuar nga kryengritësit Hutë dhe ishin të drejtuar kah mbretëria e tyre.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close