Општество

Коалицијата „Менуваме“ до Светската банка достави анализа на активностите на министерката Царовска

Коалицијата „Менуваме“ денеска до Канцеларијата на Светската банка достави анализа на активностите на министерката за образование и наука Мила Царовска за предложениот нов модел за образование, кој, според нив, е „обид за вештачко парцијализирање на стварноста низ одделните науки“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close