Политички партии

Коалиција Алијанса за Албанците и Алтернатива: Со ослободување на Србите од плаќање патарина, Владата на СДСМ-ДУИ ги дискриминира своите граѓани

Владата на Северна Македонија која не стигна навремено да обезбеди вакцини против covid 19 за граѓаните, а еден мал број на вакцини обезбеди од Србија која ги отвори границите за државјаните на Северна Македонија да се вакцинираат во таму, сега ќе ги награди граѓаните на Србија ослободувајќи ги од патарините. Министерот за Здравство, Венко Филипче, заедно со Владата, со широкоградност кон граѓаните на Србија сака да го покрие негобиот срам и неспособност за невремено обезбедување на вакцини за да се спасат животи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close