Политички партии

Коалиција Алијанса за Албанците и Алтернатива: Премиере, ќе ви дадеме две кутии со вакцини, само не се потсмевајте со граѓаните

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, денес сме тука - пред Владата на Република Северна Македонија - без помпезност и без врева да му предадеме на премиерот, не една, туку две кутии со вакцини. Ако тоа не е доволно за неговиот владин кабинет, да го има и својот вицепремиер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close