БалканДописници Свет

Коњуфца: Не може да има мир во регионот се додека Србија не ги признае своите злосторства

Претседателот на косовското Собрание Глаук Коњуфца вели дека во регионот нема да има мир и стабилност сè додека Србија не ја признае независноста на Косово и злосторствата кои ги има починето врз косовското население во војната од 1998-99 година, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close